Królewska Akademia Biznesu i Dyplomacji

Monika Sawarska

topqualityessays.com

Monika Sawarska
adwokat

Specjalista z zakresu prawa gospodarczego, w tym umów zawieranych w międzynarodowym obrocie gospodarczym, prawa spółek, prawa pracy oraz prawa budowlanego.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz doktorantka tego Wydziału.
Uczestniczka studiów podyplomowych „Fuzje i przejęcia przedsiębiorstw” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz słuchaczka studiów MBA organizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów we współpracy z BCC.
W okresie od 2004 do 2010 roku związana z kancelarią ADP Popiołek, Adwokaci i Doradcy – jedną z największych w regionie Górnego Śląska kancelarii adwokatów i radców prawnych. Obecnie partner w kancelarii M&A Sawarska Sornek spółka partnerska specjalizującej się w doradztwie prawnym dla przedsiębiorców.
Posiada bogate doświadczenie w świadczeniu usług krajowym i zagranicznym podmiotom gospodarczym z branży hutniczej, motoryzacyjnej, budowlanej. W ramach obsługi prawnej przedsiębiorców zajmuje się rozwiązywaniem zagadnień prawnych związanych z obrotem handlowym,
Od początku swojej pracy zawodowej, ze względu na biegłą znajomość języka angielskiego, zajmuje się również przygotowywaniem i negocjowaniem umów zawieranych w języku angielskim przez polskich przedsiębiorców z kontrahentami zagranicznymi, bądź analizą umów przygotowanych w innych porządkach prawnych. Uczestniczy również w rozwiązywaniu sporów związanych z interpretacją postanowień tego rodzaju umów oraz sporach związanych z niewykonaniem, lub nienależytym wykonaniem umów handlowych. Jej praktyka w tym zakresie obejmuje rozwiązywanie problemów w obrocie handlowym z kontrahentami większości krajów europejskich, ale również kontrahentów z USA, Nowej Zelandii, czy Chin. Swoje doświadczenie w relacjach pomiędzy polskimi przedsiębiorcami i kontrahentami zagranicznymi zdobywa również współpracując na bieżąco z zagranicznymi kancelariami prawnymi.